Dobre i złe style urządzania wnętrz

oru w salonie wcale nie musi pochłonąć nie wiadomo jakich pieniędzy, wystarczy sobie wszystko zaplanować i zrobić z głową, a cały remont nie pochłonie dużego budżetu. Przede wszystkim należy spróbować przerobić swoje dotychcza

Dobre i złe style urządzania wnętrz Dobre mogą znacznie upiększyć kuchnię lub werandę. Dzisiaj sporo porad w temacie wystroju pomieszczeń oraz szybki opis niektórych stylów wystroju.

Przemeblowanie w salonie

Zmiana dekoru w salonie wcale nie musi pochłonąć nie wiadomo jakich pieniędzy, wystarczy sobie wszystko zaplanować i zrobić z głową, a cały remont nie pochłonie dużego budżetu.

Przede wszystkim należy spróbować przerobić swoje dotychczasowe meble, aby pasowały do wybranego przez nas stylu i tutaj sprawa jest bardzo ułatwiona, gdy mamy meble drewniane, gdyż najlepiej nadają się do obróbki. Kolejną sprawą jest podzielenie obecnych dodatków na te, które nam się przydadzą i te, które muszą zostać zmienione. Warto też od razu pomalować ściany, ogólnie poleca sie kolor biały, gdyż po dobraniu mebli i dodatków pasuje do wszystkiego. Najważniejsze jednak to mieć wizję i do niej dążyć.


O stylu prowansalskim

Sam styl prowansalski rządzi się swoimi zasadami i należy ich przestrzegać, jeżeli chcemy wprowadzić nieco tego wspaniałego stylu do naszego domu. Przede wszystkim kolory, które dominują w tym stylu powinny być pastelowe i delikatne; W grę wchodzą wszelkie odcienie żółcieni, beże, kolory naturalnych kamieni i oczywiście biel.

Meble w tym stylu są raczej drewniane, jednak zawsze z dodatkiem metalu, bądź kamienia, zwłaszcza w kuchniach i przy kominkach. Powyginane nóżki oraz geometryczne i kwiatowe wzory (lawenda) to również cecha tego właśnie stylu. Raczej stawia się na naturalne i pobielane drewno aniżeli na laminat czy wysoki połysk. Co do podłóg to powinny być kamienne, ewentualnie płytki ceramiczne lub ostatecznie drewno naturalne.


Komoda i jej definicja

Komoda ? mebel skrzyniowy z szufladami do przechowywania odzieży.

Komoda wykształciła się w drugiej połowie XVII wieku we Francji ze skrzyni, przez umieszczenie szeregu szuflad w ścianie bocznej.

Z biegiem czasu komoda zmieniała swój kształt i zdobnictwo, pozostając jednak jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia wnętrza. Dopiero w 2 poł. XX wieku została prawie zupełnie wyparta przez wielofunkcyjne zabudowy ścian.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komoda