O stwardnieniu rozsianym. Grupa ryzyka i nowe leki

ących na SM powstrzymać jej postępowanie.Czy można wykurować stwardnienie rozsiane?Leczenie niektórych chorób nie jest tak skuteczne, jak byśmy tego chcieli. Wielu z nich nie da się w pełni uleczyć i musimy żyć z nimi na co dzień,

O stwardnieniu rozsianym. Grupa ryzyka i nowe leki Ostatnią opcją na dożycie sędziwego wieku chorując na stwardnienie rozsiane jest właściwe leczenie. Z tego powodu z pewnością pomogą większej ilości pacjentów chorujących na SM powstrzymać jej postępowanie.

Czy można wykurować stwardnienie rozsiane?

Leczenie niektórych chorób nie jest tak skuteczne, jak byśmy tego chcieli. Wielu z nich nie da się w pełni uleczyć i musimy żyć z nimi na co dzień, a jedną z takich właśnie chorób jest stwardnienie rozsiane. Dzisiejsza medycyna nie zna jeszcze odpowiedniego lekarstwa, które pozwoliłoby nam się pozbyć tej choroby, ale istnieje wiele terapii, które pomogą nam ograniczyć jej zły wpływ na nasze życie.

Mimo, że stwardnienia rozsianego nie da się całkowicie wyleczyć, zawsze możemy w pewnej części sobie z nim poradzić, więc warto próbować różnych metod. Bardzo możliwe, że znajdzie się taka, która będzie dla nas idealna i pomoże nam cieszyć się życiem, nawet mimo choroby. Nigdy nie powinniśmy rezygnować z prób leczenia, ponieważ być może z czasem nasza kondycja znacznie się poprawi.


Chorowanie na SM

Nigdy nie wiadomo kiedy zachorujemy na jakąś chorobę i zawsze powoduje to jakiś problem niezależnie od tego jaka to będzie choroba. Najgorzej jeżeli zachorujemy na taką, której nawet współczesna medycyna nie jest w stanie wyleczyć. Jedną z takich nieuleczalnych chorób jest stwardnienie rozsiane, inaczej zwane w skrócie SM.

Najważniejsze jednak to nie poddawać się i próbować różnych metod leczenia tej choroby, a z pewnością znajdziemy taka, która będzie dla ans najskuteczniejsza. W przyszłości być może uda się znaleźć jakieś lekarstwo, a do tego czasu warto powstrzymywać rozwój choroby najdłużej jak się da.


Uznane metody leczenia SM

Nie ma leku, który pozwoliłby na całkowite zatrzymanie postępu choroby i wyleczenie, jednak dostępnych jest wiele metod leczniczych, które mogą być pomocne. Terapie są zróżnicowane w zależności od typu choroby i występujących objawów. Leczenie pozwala odzyskać funkcje utracone w wyniku rzutu choroby oraz zwolnić rozwój choroby.

Poniższe terapie modyfikujące przebieg choroby zostały zatwierdzone przez zajmujące się tym organizacje, takie jak amerykańska FDA, europejska EMA czy japońska PMDA.

Interferony:
Pochodne ludzkich cytokin, które biorą udział w odpowiedzi odpornościowej.
Interferon beta-1a: (nazwy handlowe: Avonex, Rebif, CinnoVex).
beta-1b: (nazwy handlowe: Betaseron? w Europie i Japonii Betaferon?, Extavia?). Betaseron został dopuszczony przez FDA do leczenia remitująco-nawracającej wtórnie postępującej postaci SM.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stwardnienie_rozsiane#Uznane_metody_leczenia