O zmysłach - słuch

rytmem. Nieustanna gonitwa sprawia, iż czasem zapominamy o tym, co ważne. Dzień za dniem mija, lata upływają, a nasze ciało zmienia się nieubłaganie. Przede wszystkim idzie za tym utrata zdrowia, którą najczęściej zauważamy wtedy,

O zmysłach - słuch bezpłatne badanie słuchu
Gdzie udać się po pomoc, jeśli masz problemy ze słuchem i potrzebujesz pomocy specjalisty?

Klucz do dobrego słuchu na całe życie

W dzisiejszych czasach życie toczy się szybkim rytmem. Nieustanna gonitwa sprawia, iż czasem zapominamy o tym, co ważne. Dzień za dniem mija, lata upływają, a nasze ciało zmienia się nieubłaganie. Przede wszystkim idzie za tym utrata zdrowia, którą najczęściej zauważamy wtedy, gdy jest już za późno. Jeśli chcemy uniknąć takiej sytuacji w naszym życiu, musimy pamiętać o tym, aby na bieżąco kontrolować stan swojego zdrowia. Szeroki zakres badań profilaktycznych umożliwia nam poznanie swojego organizmu w sposób, w jaki nie było to możliwe nigdy wcześniej. Na szczególną uwagę zasługują bezpłatne badania słuchu, które pozwolą nam cieszyć się tym zmysłem przez całe życie.


Życie w odosobnieniu

W mediach możemy zauważyć coraz więcej akcji, mających na celu wzrost tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych. Promują one bardzo słuszną ideę, dzięki której osoby te czują się coraz swobodniej w społeczeństwie. Problem braku empatii i zrozumienia dotyczy także szerokiej rzeszy osób z problemami zdrowotnymi takimi jak np. niedosłuch. Powoduje to niejednokrotnie alienację osób zmuszonych do noszenia aparatu słuchowego, która spowodowana jest strachem przed odrzuceniem przez społeczeństwo. Ważne jest, aby promować w swoim otoczeniu zrozumienie i akceptację dla takich osób, aby swobodnie uczestniczyły w życiu społecznym. Swoim zachowaniem możemy dać dobry przykład innym i zmieniać rzeczywistość wokół siebie. Nigdy nie możemy być pewni, że choroba nie dotknie także nas lub naszych najbliższych.


O badaniu słuchu

Badanie słuchu ? jest to ocena reakcji organizmu powstałej w wyniku stymulacji dźwiękowej. Badania słuchu dzielą się na badania subiektywne i badania obiektywne. Subiektywne badania słuchu, w przeciwieństwie do badań obiektywnych, wymagają aktywnej współpracy osoby badanej (od osoby badanej wymaga się świadomej informacji zwrotnej np. czy dźwięk jest słyszalny). Badania słuchu można podzielić również na badania progowe oraz nadprogowe. Celem badań progowych jest określenie najcichszego możliwego do usłyszenia dźwięku, w badaniach nadprogowych oceniana jest percepcja dźwięku powyżej progu słyszenia.

Wskazania:

niedosłuch lub jego podejrzenie
zawroty głowy
zaburzenia równowagi
szumy uszne

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Badanie_s%C5%82uchu