Zakłady poligraficzne i ich codzienna praca

siążek. Dlatego pracownikami zakładu poligraficznego są technicy zajmujący się drukowaniem i oprawianiem książek. Samo sprawdzanie drukowanych książek pod względem poprawności językowej przeprowadzane jest przez zespół redakcyjny,

Zakłady poligraficzne i ich codzienna praca

Zlecenia przyjmowane przez pracowników zakładu poligraficznego

Zakład poligraficzny prowadzony jest przez osoby, które dobrze znają się na drukowaniu i wykańczaniu różnego rodzaju książek. Dlatego pracownikami zakładu poligraficznego są technicy zajmujący się drukowaniem i oprawianiem książek. Samo sprawdzanie drukowanych książek pod względem poprawności językowej przeprowadzane jest przez zespół redakcyjny, a wygląd okładek przygotowywany przez grafików.

Wobec tego zakłady poligraficzne przyjmują zlecenia na oprawy książek oraz ich zabezpieczanie przed różnymi uszkodzeniami. Są one otwarte w ciągu tygodnia, a czasami także w soboty. Poszczególni pracownicy zakładów poligraficznych mogą przyjmowane przez siebie zlecenia wykonywać także w niedziele. Dzięki temu klienci będą zadowoleni z czasu oczekiwania na wykonanie ich zlecenia.


Encyklopedia, hasło : PPI

ppi (ang. pixels per inch) ? liczba pikseli przypadająca na cal długości. Jednostka stosowana do określania rozdzielczości obrazów rastrowych.

Przy określaniu rozdzielczości obrazów często zamiast jednostki ppi mylnie używa się określenia dpi (ang. dots per inch ? punktów na cal), które odnosi się do rozdzielczości urządzeń drukujących lub naświetlających. Tymczasem są to dwie różne jednostki ? zdjęcie o rozdzielczości 72 ppi można wydrukować na drukarce atramentowej w rozdzielczości 600 dpi ? co w dużym uproszczeniu oznacza, że każdy piksel obrazu będzie na wydruku reprezentowany przez co najmniej 64 punkty1, lecz w rzeczywistości oprogramowanie urządzenia drukującego dokona interpolacji pikseli.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ppi


Trwałe wykończenia książek

Różnego rodzaju usługi poligraficzne polegają na bardzo trwałym oprawianiu i wykańczaniu książek. Dzięki temu można z nich korzystać przez wiele lat i stale dopuszczać do sprzedaży. Jednak zanim książka trafi do sprzedaży musi zostać dobrze przygotowana także pod względem językowym, a nie tylko pod względem trwałości wydruku.

Tylko wtedy będą mogły być wznawiane kolejne jej edycje. Dlatego przygotowywaniem książek do sprzedaży zajmują się całe zespoły redakcyjne i graficy, którzy zajmują się także przekazywaniem do zakładów poligraficznych odpowiednich adnotacji, na podstawie których będzie można w fachowy sposób przygotowywać książki do sprzedaży. Tak dobrze przygotowane książki staną się na pewno bardzo atrakcyjne pod każdym względem.